25. 06. 2018 r. uczestnicy  miniobozu wędrownego przebywali w Rodzinnym Parku Rozrywki i Edukacji w Góreczniku. Tam samodzielnie formowali chlebki do wypieku i uczestniczyli w zajęciach z animatorami podczas lekcji na temat owadów.


26. 06. 2018 r.  uczniowie, podczas wyprawy do Jarocina,  wzięli udział  w seansie filmowym pt. : „Daleko na północy”. Następnie, po obejrzanym filmie, mogli swoje pokłady energii wykorzystać na jarocińskiej pływalni. Ten dzień można zaliczyć do udanych. Dzieci zmęczone, ale zadowolone wróciły do domu.


27. 06. 2018 r. dzieci odwiedziły Hodowlę Owczarków Niemieckich w Starej Obrze. Kilka godzin spędziły na zabawie ze szczeniakami i obserwowaniu zachowań dorosłych psów podczas tresury. Uczestnicy półkolonii mogli dowiedzieć się na czym polega tresowanie podczas obrony oraz posłuszeństwa. Na koniec pobytu wszyscy wzięli udział w zajęciach profilaktycznych nt: „Zdrowo żyj” .


Udział dzieci w półkoloniach dał dzieciom możliwość aktywnego i zdrowego wypoczynku w czasie wakacji oraz rozwijania zainteresowań i predyspozycji.Galeria zdjęć: