38 uczestników w wieku 10 – 16 lat zamieszkało w pokojach z łazienkami w Ośrodku Wczasowo-Kolonijnym „Marysieńka”. Dzieci miały zapewnione całodzienne wyżywienie: śniadanie i kolację w formie szwedzkiego stołu, dwudaniowy obiad podany na stół ( zupa w wazie a drugie danie na półmiskach), kompot oraz słodką przekąskę na podwieczorek. Każdy  zatem miał bogaty wybór. Apetyty dopisywały!
   Czas przeznaczony na wypoczynek staraliśmy się spędzać aktywnie. Już podczas podróży do Jarosławca dzieci miały okazję uczestniczyć w rowerowej grze terenowej „Wyprawa przez Mroczną Puszczę” w Wiosce Hobbitów, w Sierakowie Sławieńskim. Była to niezwykła przygoda. W baśniowej scenerii lasu i łąki uczestnicy wyruszyli na wyprawę, aby zdobyć zaszczytne miano strażnika Śródziemia. Po powrocie z Mrocznej Puszczy odgadywali  hasło i zapisywali rozwiązania zagadek z trasy.Każdy uczestnik otrzymał GLEJT KRÓLA ELFÓW. Na wygłodniałych czekała pyszna pomidorówka i grillowana kiełbaska.
   Drugi dzień kolonijny to wycieczka do Ustki, a tam pobyt w Parku Historii i Rozrywki ze zwiedzaniem Bunkrów Baterii Bluchera jako akcentu na Stulecie Odzyskania Niepodległości, spacer nadmorską promenadą, molo oraz  rejs statkiem Dragon, stylizowanym na XVII wieczny galeon. Popołudnie spędziliśmy na plaży, ogłaszając konkurs na najpiękniejszą rzeźbę z piasku.
   Następny dzień podyktowała deszczowa aura: od rana zajęcia odbywały się na terenie ośrodka, co pozwoliło wspaniale zintegrować się grupie. W sali lustrzanej rozgrywano turniej gier planszowych, układano kolonijny hymn, tańczono „Belgijkę”, śpiewano szanty, dzieci uczestniczyły w zabawie „Rodzina w ZOO”, rysowały, malowały, uczestniczyły w programie wychowawczo – profilaktycznym. Upust energii dała młodzież w Parku Wodnym Jan w Darłówku, do którego udaliśmy się po południu. Wieczorna dyskoteka zakończyła bogaty we wrażenia dzień.
   19 lipca – rozpoczął się spacerem po Jarosławcu, następnie pobytem w Motylarni, Papugarni i Lustrzanym Labiryncie – były to nowe atrakcje dla wszystkich. Najdłużej trwała przygoda z papugami, które trzeba było nakarmić – spodobało się wszystkim. Plażowanie, zabawy z piłką, kąpiel w Bałtyku pod profesjonalną opieką ratowników wypełniły czas do kolacji, turniej piłki nożnej, gra w bule oraz podziwianie zachodu słońca to część kończąca aktywny czwartek.
   W piątek udaliśmy się do „Leonardii” – Parku Edukacji i Rozrywki w Krupach koło Darłowa. W parku znajduje się około setki gier wykonanych ręcznie z drewna, a rywalizacja i ruch na świeżym powietrzu to powrót do spędzania czasu z dala od wirtualnego świata. 
Po obiedzie chrzest morski – Neptunalia. W plażowej scenerii, w blasku słońca szczury lądowe przeszły metamorfozę  i otrzymały morskie imiona. Hitem wieczoru był udział w Koncercie Reggae Mesajah oraz Ras Luty.
   I znowu wycieczka – tym razem do Doliny Charlotty. Atrakcji moc: wodne ZOO Safari, Kraina Bajek, Fokarium – pokaz karmienia i tresury fok, spacer parkiem do amfiteatru.Popołudniowe plażowanie, kąpiel morska, siatkówka plażowa, ognisko z pieczeniem kiełbasek, karaoke, wieczór talentów, a na zakończenie wieczoru – quiz wiedzy kolonijnej z nagrodami.
   Niedzielna pogoda okazała się idealną na plażowanie i kąpiel w morzu oraz zabawy ruchowe na świeżym powietrzu. Obowiązkowo msza św. w miejscowym kościele, a wieczorem wspólna pizza w restauracji Witta.
    Wszystko, co dobre szybko się kończy. I nasz pobyt w urokliwym Jarosławcu dobiegł końca. W poniedziałkowe przedpołudnie  - zakup pamiątek, wspólne lody, spacer nad morze, pamiątkowe zdjęcia… i do zobaczenia wkrótce. Na naszej trasie nie mogło zabraknąć przystanku w McDonaldzie. Najedzeni do syta ( kanapki, frytki, deser lodowy ) wyruszyliśmy do Zimnowody. Stęsknieni rodzice oczekiwali na swoje pociechy. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkową torbę z napisem Jarosławiec. Pożegnaniom nie było końca …  Uczniowie wyrazili chęć wspólnego wyjazdu za rok.
    Organizatorzy składają serdeczne podziękowania Urzędowi Miasta i Gminy w Borku Wlkp., Koźminie i  Dolsku, Firmie LEGE w Koźminie Wlkp., Spółdzielni Mleczarskiej w Gostyniu, przewodniczącemu Zarządu SM p. Andrzejowi Kubiakowi, Gospodarstwu Rolnemu Karolew SP z oo za finansowe wsparcie, dzięki któremu kolonie letnie w Jarosławcu zyskały na atrakcyjności  poprzez zaoferowanie uczestnikom ciekawych punktów programu.   
 Galeria zdjęć: