26 listopada 2017 r. w sali widowiskowej GOK Piaski odbył się finał 16 Powiatowego Konkursu im. Kaspra Miaskowskiego. W tegorocznej edycji konkursu do finału zakwalifikowało się 29 zwycięzców etapów szkolnych reprezentujących placówki oświatowe i opiekuńcze powiatu gostyńskiego.

Konkurs rozpoczął się o godz. 13.00 powitaniem i wykładem dotyczącym poety – patrona konkursu. Po czym miały miejsce przesłuchania recytatorów. Jako pierwsi zaprezentowali się recytatorzy niepełnosprawni, po nich uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Recytacje trwały ponad półtorej godziny. Finaliści mieli do zaprezentowania fragment poezji Kaspra Miaskowskiego
i dodatkowy wybrany przez siebie utwór. Zmagania oceniała komisja konkursowa w składzie: Barbara Głowinkowska, Mirosław Sobkowiak i Jan Głowinkowski.

Wszyscy recytatorzy i ich opiekunowie otrzymali okolicznościowe dyplomy i gadżety.
Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali dodatkowo puchary, dyplomy oraz nagrody książkowe.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie wyłonieni w eliminacjach szkolnych:
Jakub Lisiecki w kategorii szkół podstawowych – laureat II miejsca,
Wiktoria Praczyk – laureatka III miejsca w kategorii gimnazjów.

Serdecznie gratulujemy!

JKJ

 

 

 

 Galeria zdjęć:

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Aby komentować musisz być zalogowanym
Masz konto?
Zaloguj się
Nie masz konta?
Zarejestruj się