W czwartek, 19 października nasza drużyna: Magda Chlebosz, Marta Gruszka, Kinga Kryś oraz w roli fotografa Joasia Kulińska wzięła udział           w  konkursie kulinarnym dla gimnazjalistów "Pogorzelski Mastecheff" organizowanym po raz czwarty pod patronatem Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Pogorzeli  w restauracji „Impresja” w Borku Wielkopolskim. Tam pod czujnym okiem pracowników, służących fachową poradą, zawodnicy zmagali się z kulinarnymi zadaniami.
   W tym roku do rywalizacji stanęli gimnazjaliści reprezentujący Borek Wlkp, Kobylin, Zimnowodę, Piaski, Pępowo, Szelejewo i dwie drużyny z Pogorzeli . Młodzież losowała przepisy i dania, które musiała przygotować w określonym czasie. Były to przystawka, danie główne i deser. Nasza drużyna otrzymała zadanie, aby przygotować sałatkę z kalafiora, makaron pesto z kurczakiem,  a na deser tiramisu.
Gościem specjalnym konkursu był uczestnik programu "Masterchef Junior" Mateusz Biernat, który przygotował deser własnego pomysłu.

Drużyny prezentowały przygotowane potrawy na pięknie nakrytym i udekorowanym stole według własnego pomysłu.
   Najwyższe noty sędziowskie otrzymała drużyna z Zimnowody, drugie miejsce zajął  Borek Wielkopolski, a trzecie reprezentacja Pogorzeli. Gratulujemy wygranej!

JKJGaleria zdjęć: