W niedzielę, 13 grudnia 2015r. w naszej szkole odbył się festyn charytatywny,zorganizowany
przez Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Zimnowodzie, Caritas przy parafii pw. Świętej Trójcy
w Zimnowodzie oraz Zarząd Powiatowy LOK w Gostyniu. Byliśmy tam dla Roksanki Wasielak
z oddziału przedszkolnego, która dzielnie walczy z białaczką. Obecnie przebywa w szpitalu, gdzie przygotowywana jest do przeszczepu. Jego termin wyznaczono przed świętami – 18 grudnia. To dla Niej otworzyliśmy nasze serca i… świętowaliśmy Boże Narodzenie. Bo – jak powiedziała Matka Teresa z Kalkuty – Zawsze, kiedy dajesz odrobinę nadziei (…) jest Boże Narodzenie. Tuż przy wejściu wzrok przyciągały świąteczne ozdoby i inne kolorowe dekoracje, wystawione na kiermaszu. Przybyłych na festyn kusiły pyszne ciasta, przygotowane przez mamy z Rady Rodziców. Kawę, herbatę wraz ze słodkim poczęstunkiem można było skosztować w szkolnej stołówce. Podawano też frytki i zapiekanki. Na wszystkich czekały liczne atrakcje. Każdy znalazł coś dla siebie, a przy tym miał okazję wspomóc Roksankę, wrzucając symboliczną złotówkę do puszki. W salach lekcyjnych przygotowano salon gier, tańca, tor do jazdy quadem, na korytarzu odważniejsi mogli pojeździć na nietypowej hulajnodze czy spróbować swoich sił w turnieju strzeleckim z karabinka pneumatycznego. Dużym powodzeniem cieszyło się malowanie twarzy. Dziewczęta rozegrały mecz piłki ręcznej z drużyną z Mokronosa. Odbył się turniej wsi w piłce nożnej. Były występy wokalne naszych uczniów oraz pokaz sztuki walki Taekwondo.
Dzięki ofiarności ludzi dobrej woli udało się uzbierać kwotę 6567,11 złotych i 2 euro.