23. Finał WOŚP
18 stycznia 2015 r. (w godz. od 14.00 do 17.30) w Zespole Szkół im. Jana Pawła II odbył się 23. Finał WOŚP. Przybyłych gości witali przedstawiciele samorządu uczniowskiego, którzy przyklejali serduszko, a w zamian otrzymali datki do puszek Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
W ramach imprezy można było obejrzeć pokaz stylizacji militarnej (przygotowanej przez grupę z Poznania), turniej wsi i skecz kabaretu Ani Mru-Mru w wykonaniu absolwentów szkoły.
Licytacja gadżetów przekazanych przez PCPR w Gostyniu oraz prywatnych darczyńców zamknęła się kwotą 283,10 zł. Największą popularnością cieszyły się kubki oraz czapki. W czasie trwania imprezy uczestnicy mogli skosztować domowych wypieków przy kawie i herbatce w uczniowskiej kawiarence. Dochód ze sprzedaży zasilił konto orkiestry. Najliczniejszą widownię zgromadził w sali gimnastycznej „Turniej wsi”. Do rywalizacji przystąpiło 5 drużyn mieszanych reprezentujących:
1. Zimnowodę, Głoginin
2. Siedmiorogów II, Celestynów
3. Góreczki
4. Walerianów, Maksymilianów, Wyrębin
5. Bolesławów, Leonów, Cielmice
Zawodnicy próbowali swych sił w kilku konkurencjach: wyścigu z balonem i w workach, slalomie z piłką, przechodzeniu przez hula hop, przenoszeniu piłek, wyścigu ze skrzynkami, przejściu przez płotki, "sadzeniu ziemniaków", podawaniu piłki lekarskiej oraz przeciąganiu liny, w którym bezkonkurencyjni okazali się mieszkańcy Siedmiorogowa Drugiego i Celestynowa, zapewniając sobie zwycięstwo w całym turnieju.
W to niedzielne popołudnie z WOŚP w naszej szkole grali uczniowie i rodzice, nauczyciele, pracownicy szkoły, absolwenci. Do sztabu WOŚP w Gostyniu przekazano kwotę 1287,90 zł. Tradycyjnie spotkamy się za rok.