Dnia 24 września 2015 roku uczniowie klas gimnazjalnych uczestniczyli w spotkaniu dotyczącym szkodliwości dopalaczy. Mogli tam obejrzeć film nakręcony przez młodzież z Ostrowa Wielkopolskiego, opowiadający o śmierci nastolatki na skutek zażycia dopalaczy. Oprócz tego wystąpiła pani Hanna Jędrzejewska (kierownik leszczyńskiego Monaru), osoba od lat pracująca z uzależnionymi, która skupiła się na uczuciach, jakich doświadczają bliscy osób uzależnionych. Na koniec dwoje młodych ludzi - Martyna i Damian, opowiedzieli (nie bez wzruszenia) o tym, jak wpadli w pułapkę dopalaczy (i nie tylko), o trudach leczenia uzależnienia i o relacjach z najbliższymi, które uległy przez to drastycznemu pogorszeniu. Gorąco apelowali, aby pod żadnym pozorem nie sięgać po alkohol czy jakiekolwiek substancje psychoaktywne, tylko w razie problemów zwrócić się do kogoś zaufanego po pomoc.