Zespół Szkół im. Jana Pawła II Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Zimnowodzie był organizatorem i gospodarzem finału wojewódzkiego XVII Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce, przeprowadzonego 14 maja z udziałem 93 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów południowo-zachodniego obszaru województwa wielkopolskiego. Pozakonkursowa część finału łączyła się z imprezą rekreacyjno-krajoznawczą, przygotowaną w ramach projektu edukacyjnego drugoklasistów zimnowodzkiego gimnazjum również dla licznej grupy opiekunów dydaktycznych finalistów tegorocznej edycji.
Na trasie blisko trzygodzinnej imprezy rekreacyjno-krajoznawczej, z autokarowym sponsoringiem boreckiej gminy, uczestnicy finału zwiedzili dwa obiekty sakralne: Sanktuarium Maryjne na Zdzieżu i kościół w Jeżewie, a przewodnikami zwiedzających byli miejscowi proboszczowie: ksiądz Daniel Litkowski i ksiądz Marek Brdęk, od którego turyści otrzymali widokówki drewnianej świątyni. Kolejną część programu wypełnił piknik na terenie jeżewskiego wigwamu, użyczonego przez Wojskowe Koło Łowieckie „Widawa” Wrocław. Plenerowy poczęstunek pod dachem „Widawki” i przy ławach dowiezionych przez OSP Jeżewo dosponsorowali: Rzeźnictwo-Wędliniarstwo Jacka Ciachowskiego z Dolska i Sklep Wielobranżowy Aleksandry Chojnackiej w Borku. Podczas pikniku muzycznych wrażeń dostarczył występ Zespołu Ludowego „Studzianna”, produktami podarowanymi przez Spółdzielnię Mleczarską w Gostyniu częstowała firmowa „Krówka”, spora grupa uczestników wycieczki skorzystała z możliwości przejazdu autokarem nad Zalew Jeżewo, a okazją do zdobycia nagród rzeczowych, ufundowanych przez Gospodarstwo Rolne „Karolew”, były stanowiska turnieju rekreacyjnego, przygotowane i obsługiwane przez zimnowodzkich gimnazjalistów.
(CW)