Na początku roku szkolnego zastanawialiśmy się nad tematem edukacyjnego projektu gimnazjalnego. Nasz wychowawca zgłosił nas do programu “Młody Obywatel”, którego celem jest poszerzanie wiedzy na temat społeczności lokalnej oraz aktywna działalność młodych ludzi w najbliższym otoczeniu.

Wkrótce dowiedzieliśmy się, że Biblioteka Publiczna w Borku Wielkopolskim organizuje już po raz drugi Rajd ph. “Odjazdowy Bibliotekarz“. Trasa tego rajdu miała przebiegać przez Zimnowodę, gdzie planowano przystanek na odpoczynek, posiłek i zabawę. Jako uczniowie klasy 2 gimnazjum wyszliśmy z inicjatywą, by zagospodarować uczestnikom wolny czas. Skontaktowaliśmy się z pracownikami biblioteki i zaproponowaliśmy, aby spędzili go w naszej szkole.

Rajd odbył się 10 maja br. Uczestnicy rowerowej wyprawy wyruszyli spod M-GOK-u w Borku Wlkp. i po kilkunastu kilometrach trasy przybyli do Zespołu Szkól w Zimnowodzie, gdzie zapewniliśmy im wiele atrakcji, m.in.: rzut lotkami, łowienie rybek, rzucanie krążkiem do celu. Każdy otrzymał kartę, na której zapisywaliśmy wyniki. Po zakończeniu wszystkich konkurencji każdy zawodnik otrzymał drobny upominek, a osoby z trzema najlepszymi wynikami wyróżniliśmy nagrodami. Następnie urządziliśmy turniej piłki gimnastycznej. Zwycięskie drużyny także otrzymały nagrodę. Po ukończeniu wszystkich zabaw poprowadziliśmy loterię fantową.

Aby móc nagrodzić zwycięzców naszych rozgrywek, musieliśmy zgromadzić odpowiednie finanse. W tym celu zwróciliśmy się do lokalnych firm, aby wspomogły nas w zakupie nagród. Pieniądze otrzymaliśmy od Firmy Handlowej pana Marka Jasińskiego, Sklepu Spożywczo-Przemysłowego pana Marcela Teplika, państwa Jerszyńskich oraz pana Mieczysława Dębowiaka. Udział w projekcie urozmaicił czas wolny uczestnikom rajdu, nam z kolei dostarczył satysfakcji, że mogliśmy bezinteresownie zorganizować tak świetną imprezę.Jędrzej Jasiński

Justyn Teplik

Tomasz Jasiński