Na początku roku szkolnego 2013/14 rozpoczęłyśmy realizować projekt gimnazjalny w ramach programu ,,Młody Obywatel’’. Do programu zgłosił nas nasz wychowawca, p. Rafał Szmyt. Postanowiłyśmy zorganizować Dzień Dziecka w Celestynowie. Zaprosiłyśmy dzieci z wioski w wieku przedszkolnym i szkolnym (do 6 klasy).
Impreza odbyła się 1 czerwca o godzinie 13.00 w świetlicy wiejskiej w Celestynowie. Podczas zabawy na stołach znalazły się: ciasto, cukierki, chipsy, winogrono i napoje, którymi częstowały się dzieci i ich opiekunowie. Następną atrakcją były przejażdżki bryczką. W międzyczasie rozdawałyśmy pizzę wszystkim imprezowiczom. Po posiłku zaczęłyśmy prowadzić różne konkurencje, między innymi: bieg z woreczkiem na głowie, podrzucanie piłki kocem, bieg w worku i zawody w rzędach. Na koniec dzieci szukały woreczków i piłek schowanych w trawie.

 

Podczas podsumowania rozrywek zwycięzcom wręczono nagrody - paczki ze słodyczami ufundowane przez sponsorów, dzięki którym zebrałyśmy 1100 złotych. Kończąc imprezę, zrobiłyśmy pamiątkowe zdjęcie. Opiekę podczas uroczystości z okazji Dnia Dziecka sprawował p. Rafał Szmyt, a zorganizowały ją uczennice klasy drugiej gimnazjum ( Aleksandra Borowczyk, Michalina Florkowska, Angelika Płończak, Monika Suchodolska).
Sponsorami i sojusznikami przedsięwzięcia byli: PBS Borek Wlkp., SM Gostyń, Krzysztof Suchodolski, Karol Lindner, Jacek Borowczyk, Wiesław Borowczyk, Tomasz Maturski, Dominik Praczyk, Michał Adamek. W zorganizowaniu imprezy pomogło nam KGW w Celestynowie. Imprezie towarzyszyła słoneczna pogoda.

Mamy nadzieję, że wszystkim się podobało. :)