10 listopada odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji 98. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Przedstawiciele społeczności uczniowskiej wraz z nauczycielkami (p. Jolantą Kasprzak – Jędrzejewską, p. Bogumiłą Matuszak, p. Magdaleną Fabisiak) zadbali, aby święto to zapisało się w pamięci wszystkich wychowanków szkoły.
Z wielkim zaciekawieniem wysłuchano wzruszającego programu poetycko – muzycznego pod hasłem „Pociąg do wolności”. Przewodnicy – kolejarze (Paweł Kubiak i Maciej Szczepaniak) oprowadzali po stacjach historii. A były to: Niewola, Powstania, Pierwsza Wojna Światowa, Wolność. Jednak „… my mamy to szczęście, że w tym momencie, żyć nam przyszło, w kraju nad Wisłą, my mamy to szczęście…”.
Inscenizacja miała na celu uświadomienie uczniom, szczególnie klas młodszych, znaczenia Święta Niepodległości, rozbudzania uczuć patriotycznych i poczucia przynależności do kraju, w którym żyjemy.

M.F.