W dniach 25.06.2024 r. - 26.06.2024 r. Zespół Szkolno - Przedszkolny w Zimnowodzie zorganizował półkolonie letnie. Wyjazdy odbyły się do Poznania. Uczestniczyło w nich 23 uczniów z klas: 3, 5, 6 i 7. 

 

25. 06.2024 r.

Na początek uczestnicy wraz z opiekunami zwiedzili Muzeum Czekolady. Mieli okazję stworzyć własną tabliczkę tego smakołyku oraz wziąć udział w degustacji pralin  i ziaren kakaowca. Zapoznali się również z procesem powstawania czekolady (od plantacji do tabliczki). Dowiedzieli się, że ze względu na rosnące ceny ziaren kakaowca, może ona niedługo stać się towarem luksusowym.

Następnie uczniowie przespacerowali się po Starym Rynku, gdzie mieli możliwość zakupu pamiątek. 

Kolejnym punktem półkolonii było odwiedzenie Muzeum Powstania Wielkopolskiego. O meandrach jedynego zwycięskiego powstania opowiadał przewodnik    w stroju powstańca. Uczestnicy z uwagą słuchali opowieści rekonstruktora i wykazali się wiedzą historyczną poprawnie odpowiadając na jego pytania.

Po wizycie w muzeum nadszedł czas na pobyt w McDonalds, gdzie każdy z  uczniów  miał możliwość zakupu wybranego posiłku.

Ostatnim punktem wyjazdu była wizyta w Multikinie w Starym Browarze. Tam  dzieci, zajadając się popcornem, obejrzały film “Garfield”.  

 

26.06.2024 r.

W środę z samego rana uczestnicy półkolonii wyruszyli  do Poznania, aby wziąć  udział w zwiedzaniu  stadionu Lecha Poznań, muzeum  oraz zajęciach sportowych z trenerem. Po wyczerpującym  treningu dzieci mogły dokonać zakupu pamiątek w sklepie Stacja Kolejorz. W ramach wyjazdu każdy z uczniów otrzymał bidon z logo Lecha Poznań.

Kolejnym punktem programu była wizyta w McDonalds.

Ostatnia atrakcja wakacyjnej wędrówki obejmowała wzięcie udziału w grze edukacyjnej w Muzeum Broni Pancernej. Uczestnicy  mieli możliwość  zapoznać się z elementami musztry wojskowej. Następnie zostali podzielni na pododdziały i wyruszyli w teren. Do wykonywanych zadań należało m.in.: nawiązywanie łączności, łamanie szyfru, poszukiwanie informacji. Gra przybliżyła dzieciom tematykę  zarówno Powstania Wielkopolskiego, II wojny światowej, jak i 100 lat rozwoju polskiej broni pancernej. Szyfr do skarbu udało się złamać uczniom klasy 5,  dzięki którym pamiątkowe breloczki zamknięte  w skrzyni mogli otrzymać wszyscy uczestnicy gry.

Udział w półkoloniach  dał  uczniom możliwość aktywnego, zdrowego wypoczynku  w czasie wakacji oraz rozwijania zainteresowań i predyspozycji.
 

Róża Kordus – kierownik

Magdalena Fabisiak - wychowawca

Kamilla Lorenz – wychowawcaGaleria zdjęć: