22 maja 2024 r. odbył się III Gminny Konkurs Mistrz Kaligrafii, którego organizatorem była nasza szkoła, a patronat nad nim objęli: Burmistrz Borku Wlkp. - p. Janusz Sikora i Biblioteka Publiczna Miasta i Gminny Borek Wlkp. W konkursie wzięli udział uczniowie kl. 1-3 szkół podstawowych z terenu gminy Borek Wlkp. Zadanie konkursowe polegało na przepisaniu tekstu poetyckiego.

Komisja konkursowa w składzie: p. Elżbieta Figielek - Dyrektor Szkoły w Borku Wlkp., nauczycielka j. polskiego; p. Marlena Kowalska - Dyrektor Biblioteki Publicznej w Borku Wlkp.; p. Alicja Łopatka - Inspektor ds. Oświaty i p. Magdalena Fabisiak - nauczycielka języka polskiego i historii w Szkole Podstawowej w Zimnowodzie dokonała oceny prac pod względem poprawności ortograficznej i interpunkcyjnej, czytelności, prawidłowego rozmieszczenia tekstu, kształtności, właściwego łączenia liter i przyznała:

w klasie pierwszej

Tytuł I Wicemistrza – Hubertowi Godniakowi (ZSP Borek Wlkp.)

Tytuł II Wicemistrza – Weronice Nowak (ZSP Borek Wlkp.)

w klasie drugiej

Tytuł I Wicemistrza – Zofii Pajkert (ZSP Zimnowoda)

Tytuł II Wicemistrza – Alicji Chlebosz (ZSP Zimnowoda)

w klasie trzeciej

Tytuł I Wicemistrza – Oliwii Jędryczce (ZSP Borek Wlkp.)

Tytuł II Wicemistrza – Michałowi Nawrockiemu (ZSP Zimnowoda)

Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród przez Pana Burmistrza - Janusza Sikorę i Panią Dyrektor Barbarę Krzekotowską odbyło się 7 czerwca 2024 r.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zachęcamy do pięknego pisania, bo każdy może zostać Mistrzem Kaligrafii.

S.K., I.N., A.N.Galeria zdjęć: