28 maja br. uczniowie klas 1-3 wraz z wychowawczyniami: I. Niewrzędowską i A. Nowak wybrali się na wycieczkę do Torunia. Pobyt w mieście rozpoczęli od spaceru z przewodnikiem, podczas którego poznali legendę toruńskich pierników oraz historię toruńskich kotów. Dowiedzieli się również, kim był najsłynniejszy kucharz w grodzie i dlaczego w centrum miasta znajduje się osiołek. W czasie wędrówki dzieci zobaczyły najciekawsze miejsca Torunia, m.in.: Ratusz Staromiejski, pomnik Mikołaja Kopernika, pomnik Filusia, Dom Mikołaja Kopernika, Katedrę Świętojańską, pomnik Flisaka i Krzywą Wieżę. Następnym punktem programu był rejs po Wiśle. Z pokładu statku uczniowie podziwiali panoramę tego pięknego miasta. Po obiedzie i zakupie pamiątek nadszedł czas na ostatni punkt programu – udział w warsztatach. W ich trakcie dzieci przygotowały ozdobne pierniki, a potem wykonały skórzane sakiewki. Wyposażone w zrobione przez siebie przedmioty, zadowolone i pełne wrażeń wyruszyły w drogę powrotną do domu.

A.N., I.N.Galeria zdjęć: