Informujemy, że ZSP w Zimnowodzie jest jedną spośród 3 tys. szkół z całej Polski, reprezentującą gminę Borek Wlkp. w pilotażowym programie MEN i MON.

29 maja 2024 r. klasa 6 wzięła udział w programie edukacyjno - obronnym „Edukacja z wojskiem” zorganizowanym przez Ministerstwo Obrony Narodowej i Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Celem projektu jest podnoszenie świadomości dzieci i młodzieży w obszarze bezpieczeństwa i obronności oraz kształtowanie podstawowych nawyków i umiejętności z zakresu obrony i ochrony ludności, a także zachowania w sytuacjach kryzysowych. Podczas zajęć uczniowie rozmawiali o pojęciu bezpieczeństwa, poznali sygnały alarmowania i powiadamiania oraz podstawowe zasady ratowania życia i mienia, w tym zasady ewakuacji.

W części praktycznej warsztatów uczniowie wzięli udział w dwóch próbnych ewakuacjach z sali lekcyjnej oraz ćwiczyli sposoby postępowania w różnych sytuacjach zagrożenia. Młodzież brała aktywny udział w zajęciach, uzyskiwała odpowiedzi na nurtujące ją pytania dotyczące, m.in. codziennej pracy żołnierzy oraz postępowania w niebezpiecznych sytuacjach.

M.F.Galeria zdjęć: