Informujemy, że grant VI edycji Programu Edukacja Inspiracja wynoszący 4500 zł otrzymał autorski projekt przygotowany przez nauczycielkę biologii i przyrody Magdalenę Teodorczyk. Dofinansowanie zostanie przeznaczone na szereg aktywności, skierowanych do uczniów zaproszonych do udziału w projekcie “Bombowe gotowanie: z łąki na stoły”. Działania będą skupiać się na pokazaniu walorów, bogactwa lokalnej bioróżnorodności oraz zachęcaniu do dbania o nią i jej wzbogacania. Uczniowie na warsztatach z fitoterapeutą przygotują różnorakie dania z dodatkiem roślin dziko rosnących na łąkach i trawnikach. Zorganizują w szkole Dzień Zdrowego Śniadania, w trakcie którego pozostali uczniowie szkoły będą mogli spróbować przygotowanych dań i przekąsek. Zbiorą poznane przepisy w broszurę, która zostanie wydana i wraz z nasionami jadalnych roślin dziko rosnących zostanie rozdana uczniom, rodzicom, instytucjom publicznym i różnym organizacjom działającym w gminie.

Edukacja Inspiracja to program skierowany do nauczycieli ze szkół podstawowych z miejscowości do 30 tysięcy mieszkańców z całej Polski. Przyznawane są w nim granty na realizację autorskich projektów edukacyjnych. Uczestnicy programu wzmacniają swoje kompetencje zawodowe, odkrywają potencjał w uczniach, rozwijają ich zainteresowania. Razem z młodzieżą budują relacje w szkole oparte na partnerstwie i zaufaniu.

Kwalifikacja do programu była dwuetapowa. W pierwszym etapie wybrano 80 projektów, których autorzy wzięli udział w szkoleniu online na temat “Praca metodą projektu edukacyjnego”. W drugim etapie wybrano 30 projektów, które otrzymały dofinansowanie w wysokości 4500 zł, a autorzy możliwość wzięcia udziału w bezpłatnych, dwudniowych warsztatach szkoleniowych w Warszawie. Edukacja Inspiracja to program prowadzony przez Edukacyjną Fundację im. Romana Czerneckiego i Fundację Szkoła z Klasą.

M.T.