12 i 13 czerwca przedstawiciele grupy projektowej “Bombowa Łąka Kwietna” wraz z koordynatorką projektu Magdaleną Teodorczyk uczestniczyli w uroczystym podsumowaniu V edycji programu Edukacja Inspiracja, które odbyło się w Warszawie. Bartek, Eryk i Miłosz przedstawili założenia, cele i efekty działań realizowanego w szkole projektu. Odwiedzający stanowisko mieli okazję zobaczyć przykładowy domek dla owadów wykonany przez rodziców i wypełniony przez uczniów. Mogli również złożyć życzenia miastu Borek Wlkp., z okazji 630 lokacji. Dzięki wcześniejszemu uczestnictwu w warsztatach zielarskich, prezentujący projekt, proponowali odwiedzającym i nadzorowali samodzielne wykonanie mieszanki na zmęczone oczy z kwiatów bławatków i rumianku. Chłopcy rozdawali bomby kwietne, mydełka peelingujące, omawiali projekt tablicy edukacyjnej i prezentowali fotorelacje z przebiegu realizacji projektu. Uczniowie wyczerpująco i z pełnym zaangażowaniem odpowiadali na pytanie ekspertów z Edukacyjnej Fundacji im. Romana Czarneckiego, Fundacji Szkoła z Klasą oraz przedstawicieli innych grup projektowych, doskonaląc swoje umiejętności komunikacyjne i ćwicząc wystąpienia publiczne. Zapoznali się również z działaniami innych grup projektowych i uczestniczyli w różnego typu proponowanych przez nich aktywnościach, powiązanych z tematyką projektu.

Miłym akcentem wyjazdu był wieczorny spacer ulicami Warszawy.

M.T. Galeria zdjęć: