31 marca uczniowie realizujący projekt “Bombowa Łąka Kwietna” wraz z zaproszonymi gośćmi brali udział w warsztatach lepienia bomb kwietnych. Zajęcia poprowadziły: Pani Marta Frąckowiak - przedstawicielka KGW Leonów, specjalistka od wytwarzania bomb kwietnych oraz Pani Wioletta Jańczak - lokalna działaczka ekologiczna związana z grupą “Przyszłość obliguje - działajmy ekoloczule”. Efekt wspólnych działań to ponad 500 bomb kwietnych, które zostaną rozdysponowane w całej gminie po to, aby wzbogacać lokalną bioróżnorodność oraz wesprzeć owady zapylające poprzez stworzenie im dodatkowej bazy pokarmowej. Bomby kwietne mają również zachęcić mieszkańców do zakładania łąk kwietnych o większej powierzchni w swoich przydomowych ogrodach. 

Serdecznie dziękujemy Pani Marcie Frąckowiak oraz Pani Wiolecie Jańczak za poprowadzenie warsztatów oraz przemiłym gościom za tak liczne przybycie.

“Bombowa Łąka Kwietna” to autorski projekt przygotowany przez nauczycielkę biologii i przyrody Magdalenę Teodorczyk, którego realizacja jest możliwa dzięki otrzymanemu grantowi finansowemu  w ramach V edycji programu Edukacja Inspiracja prowadzonemu przez Edukacyjną Fundację im. Romana Czerneckiego we współpracy z Fundacją Szkoła z Klasą.

Fotorelacja: https://szkola-zimnowoda.pl/news/w-1857/projekt-bombowa-laka-kwietna

M.T.