Uczniowska grupa realizująca projekt “Bombowa łąka kwietna” w ramach Programu Edukacja Inspiracja została zaproszona do udziału w obchodach 20-lecia Programu Szkoła z Klasą.
14 października przedstawiciele zespołu projektowego z ZSP w Zimnowodzie Bartosz Pawlak i Eryk Andrzejak wraz z opiekunką Magdaleną Teodorczyk udali się do Warszawy, gdzie jako jedyny zespół uczniowski, z uczestniczących w Programie Edukacja Inspiracja, wzięli czynny udział w uroczystych obchodach. Chłopcy wręczali przygotowane wcześniej bomby ziołowe i jednocześnie prezentowali dorobek swoich działań projektowych wszystkim gościom, którzy przybyli na uroczyste obchody 20-lecia Programu Szkoła z Klasą. Wykonane przez uczniów ziołowe bomby wraz z pięknymi doniczkami zakupionymi przez Fundację Szkoła z Klasą otrzymali nauczyciele oraz osoby w różny sposób powiązane z edukacją z całej Polski. Uczniowskie działania wzbudziły zainteresowanie i szczery entuzjazm odwiedzających stoisko, pokazując, że nawet będąc uczniem małej, wiejskiej szkoły można realizować najśmielsze pomysły oraz zarazem zachęcać do wspólnego działania lokalną społeczność.

Program Szkoła z Klasą to kompleksowy program rozwoju szkół działający od 2002 roku, którego głównymi celami są wspieranie nauczycieli i dyrektorów w profesjonalizacji ich pracy oraz docenianie i promocja wyjątkowych działań szkół. Prowadzony jest przez Fundację Szkoła z Klasą przy wsparciu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

M.T.Galeria zdjęć: