Pasowanie na Przedszkolaka to wyjątkowa uroczystość, która w naszym przedszkolu odbyła się 25 listopada, w Święto Pluszowego Misia. Od samego rana trwały przygotowania, a w sali gromadzili się zaproszeni goście. Uroczystość rozpoczęły występy dzieci z grupy „Zajączków" wraz z pięciorgiem Jeżyków i jedną Sówką, którzy to również rozpoczęli w tym roku szkolnym edukację w naszej placówce. Mali artyści zostali poddani egzaminowi na Przedszkolaka. Musieli wykonać szereg zadań, udowadniając swoje umiejętności. Dzieci recytowały, śpiewały i tańczyły. Dla większości z nich był to pierwszy, bardzo ważny występ.

Po części artystycznej nastąpił akt pasowania, czyli dotknięcie ramienia każdego przedszkolaka ogromną "czarodziejską" kredką przez Panią Jolantę Kasprzak- Jędrzejewską, która zastępowała Panią Dyrektor - Barbarę Krzekotowską. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki oraz rożki z cukierkami od Rady Rodziców. Miłą niespodzianką okazał się prezent od Pani Dyrektor - zabawka edukacyjno- manipulacyjna, którą natychmiast postanowili przetestować nasi milusińscy. 

Po występach był słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Dla przedszkolaków było to wielkie przeżycie, dla rodziców wzruszający moment, a pani wychowawczyni miała powód do dumy i zadowolenia ze swoich pociech.

E.W.Galeria zdjęć: