Ogólnopolska Akcja Czytelnicza „Czytamy z Sercem” to inicjatywa czytelnicza, która łączy w sobie obchody dwóch świąt odbywających się 29 września – Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania oraz Światowego Dnia Serca.


W  czasie krótkich scenek, chcemy abyście zwrócili uwagę na rolę, jaką pełni w Waszym życiu serce. W ciągu dnia serce, wykonuje około 100 tys. skurczy, a podczas każ­dego z nich wyrzuca 60–70 ml krwi do aorty. Serce jest niesamowite, prawda?

Ale żeby mogło prawidłowo funkcjonować, trzeba o nie dbać. Ogranicz w swojej diecie sól. Sięgaj za to śmiało po kwasy omega-3 i dostarczaj sobie dziennej dawki aktywności!

Jeżeli zależy Ci, aby Twoje serce pracowało na optymalnym poziomie i pompowało krew w równomiernym rytmie, dbaj o nie każdego dnia. Stawiaj na ruch i sięgaj po zdrową dietę.

Zadbaj o zdrowie serca – nie tylko w dniu jego święta!

S. M.Galeria zdjęć:Załączniki: