19 kwietnia obchodzimy kolejną rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim.

Zapraszam do wysłuchania opowiadania dla dzieci  "Historia z pewnej ulicy" napisanej przez Justynę Bednarek, która opowiada o historii przyjaciół, mieszkających wiele lat temu przy ulicy Magnolii, gdzie przeplatały się trudne losy Żydów i Polaków w okresie wojny. Sielankowe życie dzieci przerywa wejście wojsk niemieckich na tereny Polski i konieczność rozłąki – polskie dzieci mogą zostać w swoim domu, zaś rodzina żydowska zostaje zmuszona do przeniesienia się do getta. Na szczęście przyjaźń potrafi przetrwać nawet w najtrudniejszych warunkach.

Miłośników książek zapraszam do czytania: "Historia z pewnej ulicy".

Serwis YouTubePolska. 19.04.2021. Dostęp w Internecie: https://www.youtube.com/watch?v=Us0mx45epiQ

S.M.