Przygotowania przed egzaminem ósmoklasisty z języka angielskiego powinny obejmować ćwiczenia ze słuchania, gramatykę, słownictwo.

1. Słuchanie

Osłuchanie się z językiem bezpośrednio przekłada się na zwiększenie zasobu słownictwa i struktur językowych.  Poprawia wymowę oraz zwiększa koncentrację i ułatwia zapamiętywanie.

Zadania z obszaru słuchania i czytania na egzaminie koncentrują się na wychwytywaniu szczegółów i rozumieniu tekstu. Najlepszym sposobem jest zatem wyszukiwanie ciekawych materiałów — z pomocą przychodzi Internet.

Ciekawe kanały na YouTube w języku angielskim (w zależności od zainteresowań), wystąpienia, a także strony poświęcone nauce angielskiego w domu i wiele innych. Nastolatek może samodzielnie poszukać tego, co mu się najbardziej podoba. 

2. Gramatyka i słownictwo

Gramatyka i słownictwo to podstawowe obszary nauki angielskiego sprawdzane na egzaminie ósmoklasisty. Jednak warto ćwiczyć nie tylko słownictwo, które jest w podręcznikach i na lekcjach. W internecie znajdziesz sporo pomocy na ten temat, np. na stronach BBC Learning English czy British Council LearnEnglish Teens. Warto zaglądać też na https://www.flo-joe.co.uk/keyenglishtest/index.htm lub https://www.examenglish.com/KET/KET_vocab.htm. Chodzi przede wszystkim o to, aby sprawdzić swoją wiedzę i ją rozszerzać. Dlatego Internet i wymienione strony są niezastąpione do ćwiczenia słownictwa. Mają też jeszcze jedną zaletę. te zadania mają zwykle odpowiedzi, które można łatwo sprawdzić.

Gramatykę dobrze powtarzać jest za pomocą gier i ćwiczeń — wiele z nich znajdziesz na stronach takich jak British Council Grammar

 

źródło:https://earlystage.pl/blog/2019/12/12/twoje-dziecko-bedzie-zdawac-egzamin-osmoklasisty-z-angielskiego-pomoz-mu-przygotowac-sie-juz-teraz/