10 marca, w naszej szkole, został przeprowadzony etap powiatowy XXV Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce, ze względu na pandemię w formie zdalnej. Celem przedsięwzięcia było przybliżenie uczniom szkół podstawowych dziedzictwa kulturowego Wielkopolski, kształtowanie poczucia własnej tożsamości i postaw patriotycznych.

Organizatorem Konkursu jest Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski a honorowym patronem - Marszałek Województwa Wielkopolskiego oraz Wielkopolski Kurator Oświaty.

W eliminacjach powiatowych wzięło udział pięcioro uczniów, którzy podczas pisania testu musieli wykazać się rozległą wiedzą na temat Wielkopolski, jej historii i tradycji, znajomością legend, zabytków, obrzędów, charakterystycznych wyrażeń z gwary wielkopolskiej. Aby zakwalifikować się do etapu rejonowego każdy musiał uzyskać minimum 85% możliwych do zdobycia punktów.

Niezmiernie miło nam poinformować, że wszyscy uczestnicy z ZSP w Zimnowodzie awansowali do kolejnego etapu.

Są to:

- Aleksander Dankowski,

- Marianna Pawlak,

- Filip Syrek,

- Jakub Lenartowicz,

- Bartosz Pawlak.

Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy.

M. F.