„Raz do roku jest taki dzień,
który przemija jak piękny sen.
Wszystkie kobiety, panie i matki,
w dniu tym dostają pachnące kwiatki.”

8 marca – Międzynarodowy Dzień Kobiet – na stałe wpisał się do szkolnego kalendarza. I mimo, że jego ranga, w porównaniu z minionymi okresami, znacznie spadła, to co roku z okazji tego sympatycznego marcowego święta w naszej szkole pojawiły się kwiaty, życzenia i drobne upominki dla małych i tych większych kobiet.

W tym roku świętowaliśmy inaczej niż dotychczas. Nie odbyła się akademia, ale każda klasa uczciła Dzień Kobiet na swój sposób, a klasowe samorządy prześcigały się w pomysłach na atrakcyjny sposób spędzenia czasu.

Samorząd Uczniowski zorganizował akcję "Z koroną będziesz pod ochroną". Każda z dziewczyn, która w tym wyjątkowym dniu miała na głowie koronę, diadem lub opaskę nie była „odpytywana”. Uczestniczkom zostały wykonane zdjęcia, które można obejrzeć w zakładce UCZEŃ – SAMORZĄD UCZNIOWSKI.

Z okazji Dnia Kobiet wykonano prezentacje multimedialne "Słynne kobiety na Dzień Kobiet". Istnieje wiele Polek, których osiągnięcia warto przypominać. Ich sukcesy w polityce, sztuce, nauce i innych dziedzinach miały wpływ na kształt świata, w którym żyjemy. Tematem prezentacji uczniów były: Iga Świątek, Justyna Kowalczyk, Martyna Wojciechowska, Anna Lewandowska, Ewa Chodakowska, Olga Tokarczuk, Maria Skłodowska-Curie.

M.F.Galeria zdjęć: