W ramach obchodów Dnia Języka Ojczystego 19 uczniów z klas 1 – 3 dało wyraz dbałości o język nie tylko w mowie, ale i w piśmie, biorąc udział w Szkolnym Konkursie „Mistrz Kaligrafii”, którego głównym celem było rozbudzanie umiejętności kształtnego, starannego i estetycznego pisania czyli – kaligrafii.

Jury w składzie: Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Zimnowodzie – p. Barbara Krzekotowska, Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Borku Wlkp. - p. Marlena Kowalska oraz organizatorki konkursu: P. Sylwia Matyszczak, p. Iwona Niewrzędowska i p. Bogumiła Zaremba – Serek wnikliwie analizowały prace uczestników pod kątem poprawności ortograficznej i interpunkcyjnej, prawidłowego kształtu liter, ich łączenia, właściwego rozmieszczenia tekstu na karcie konkursowej, estetyki zapisu.

Najlepiej wyzwaniu sprostali; uzyskując zaszczytny tytuł Mistrza Kaligrafii oraz dyplom i grawerowane pióro:

z klasy 1 – Antonina Płuciniczak,

z klasy 2 – Antoni Staszewski,

z klasy 3 – Aleksander Dankowski.

I wicemistrzami zostały:

Zofia Wojcieszak (kl.1), Aleksandra Mazur (kl.2) oraz Marianna Pawlak (kl.3),

a tytuł II wicemistrza zdobyli:

w klasie 1 – Marta Pachurka,

w klasie 2 – Lena Chałupniczak,

w klasie 3 – Wojciech Mróz.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

Mamy nadzieję, że konkurs wpisze się na stałe w kalendarium wydarzeń naszej szkoły.

 

S.M, I.N, B.S.Galeria zdjęć: