„Działajmy razem!” - pod takim hasłem 9 lutego świętowany jest Dzień Bezpiecznego Internetu. Tym razem obchody odbywają się głównie zdalnie i koncentrują się na wyzwaniach czasów pandemii.

Celem DBI jest przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystywania Internetu.

Hasło akcji: „Działajmy razem!” nabiera w tym roku szczególnego znaczenia, gdyż jedynie wspólny wysiłek zarówno dorosłych – rodziców i profesjonalistów, jak i samych dzieci i młodzieży, zapewnić może bezpieczeństwo w czasie zintensyfikowanego korzystania z sieci podczas pandemii i zdalnej edukacji.

W związku z DBI uczniowie na godzinach wychowawczych wykonali prezentacje multimedialne pt. „Jestem bezpieczny w sieci” promujące bezpieczeństwo w Internecie. W holu szkoły zostały wystawione plansze z zasadami Netykiety oraz Internetowe ciekawostki przygotowane przez p. Magdalenę Teodorczyk.

M.F.Galeria zdjęć: