8 zachowań ludzi fałszywych

1. Uwielbiają być w centrum uwagi.

Ludzie fałszywi bardzo często udają, żeby zjednać sobie innych. Często mają zaburzone poczucie wartości: zbyt niskie, więc „grają” pod publiczkę lub za wysokie. Uwielbiają być w centrum uwagi i by nie schodzić ze świecznika, wymyślają kolejne kłamstwa i kłamstewka. Pierwszym, na co więc powinniśmy zwrócić uwagę jest ich potrzeba bycia popularnym.

2. Ranią słowami.

Utrzymanie fałszywego wizerunku wymaga od kogoś wysokiej inteligencji. Zwykle idzie to w parze z sarkazmem i byciem ironicznym. Mało tego, ludzie fałszywi wiedzą dokładnie co powiedzieć, by zranić swego rozmówcę. Kiedy czują się w potrzasku, zaczynają więc ranić innych słowami, o których wiedzą, że będą bolały.

3. Nieustannie rozczarowują.

Tę ich cechę najtrudniej wytłumaczyć. Znacie pewnie to olbrzymie rozczarowanie, gdy byliście o czymś przekonani, a nie mieliście racji? Fałszywe przyjaźnie mnożą tego typu uczucia. Liczycie na kogoś, ale ten ktoś nieustannie zawodzi. Nie oczekujecie wiele, nie macie wymagań, chodzi tutaj o zwykłe prozaiczne kwestie, że ktoś was wysłucha, że poświęci wam trochę czasu. Jeśli nawet nie bierzecie pod uwagę zwrócenia się do kogoś o pomoc, bo spodziewacie się, że nie znajdzie czasu, to nie nazywajcie takiej osoby przyjacielem i nie tłumaczcie jej przed sobą.

4. Chcą być ważni.

Ludzie fałszywi chcą być najważniejsi. Pragną poklasku. Nawet jeśli się na czymś nie znają, są w stanie zgłębić wiedzę na temat, który wyraźnie ich nie interesuje, tylko po to, żeby się popisać. Pragną, by relacje z nimi były dla nas najważniejsze. Bez wahania pozbywają się więc konkurencji. Robią to po cichu, nie zdziw się, więc gdy po czasie krąg twych znajomych radykalnie się zmniejszy. To sprawka tej czarnej owcy w twym otoczeniu.

5. Tak naprawdę uważają cię za rywala.

Fałszywi ludzie nie mają przyjaciół, a jedynie wspólników i rywali. Łatwo poznasz, czy ktoś ukrywa swoje prawdziwe uczucia i myśli po tym, jak łatwo wchodzi z tobą w rywalizację. Jeśli nieustannie pragnie być lepszy od ciebie, choćby w grach, czy zabawach, może to być dla ciebie wskazówka, że to nie jest dobry materiał na przyjaciela.

6. Zawsze mają gotową wymówkę..

Fałszywi ludzie nigdy się nie mylą. Żeby „uratować skórę” i wybrnąć z podbramkowej sytuacji, wymyślają usprawiedliwienia, które uzasadniają ich nieetyczne zachowanie. Często też przechodzą do ataku, a innym ludziom przyczepiają etykietki. „Ona jest konserwatywna”,”on jest małostkowy” – takie hasła nader często słyszymy z ich ust nie tylko w obronie własnej.

7. Uwielbiają plotkować

Fałszywi ludzie w swych myślach często porównują się do innych. Aby poczuć się lepsi, sami bardzo często oczerniają innych. Lubią też być na bieżąco ze świeżymi plotkami, podsycać je, bo nigdy nie wiadomo, kiedy im się przydadzą do tego, by kogoś zdyskredytować. 

8. Chwalą się swymi sukcesami

Chęć komunikowania własnego sukcesu różni się od ciągłego chlubienia się nim. Chwalenie tego, co robią, jest dla fałszywych osób sposobem na skupienie na sobie uwagi. Nie wahają się go używać tak często, jak to tylko możliwe.

 

źródło:https://www.jestpozytywnie.pl/8-zachowan/3/