„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.” Jan Paweł II

Dzisiaj, 18 maja 2020 roku obchodzimy 100. rocznicę narodzin Karola Wojtyły. Jego życiowe przesłanie to wiara w drugiego człowieka oraz przekonanie o potrzebie porozumienia ponad wszelkimi różnicami. Jesteśmy dumni, że od 5 czerwca 2006 roku patronuje naszej szkole.

Z okazji 100. rocznicy urodzin świętego Jana Pawła II, w ZSP w Zimnowodzie,  powstało wiele ciekawych inicjatyw, mających na celu upamiętnienie Papieża Polaka. Niestety ze względu na epidemię koronawirusa nie mogliśmy świętować tak, jak wcześniej planowaliśmy.  

O godzinie 12 odbyła się msza św. w kościele pw. Świętej Trójcy w Zimnowodzie, w której wzięli udział przedstawiciele grona pedagogicznego i rodzice z dziećmi. Po niej, delegacja z panią dyrektor na czele złożyła kwiaty pod tablicą pamiątkową oraz obrazem z postacią Jana Pawła II (umieszczonymi w holu budynku szkolnego).

W tym szczególnym dniu zapraszamy do odwiedzenia miejsc związanych z życiem człowieka, który zmienił oblicze współczesnego świata. W ramach „wirtualnego spaceru” została udostępniona przestrzeń muzeum w Wadowicach:

https://domjp2.pl/wirtualny-spacer/

Zachęcamy również do zapoznania się z biografią filmową „Karol Wojtyła – nasz Papież”:

https://www.youtube.com/watch?v=HHOX03Pmd5s

M. F.Galeria zdjęć: