Jan Paweł II lubił śpiewać. Jego ukochanym utworem była „Barka”. Sam śpiewał ją w Gnieźnie podczas swojej pierwszej pielgrzymki do Polski w 1979 roku. Na krakowskich Błoniach, 18 sierpnia 2002 roku, po modlitwie na "Anioł Pański", gdy ludzie zaśpiewali "Barkę", Jan Paweł II rzekł: Chcę powiedzieć na zakończenie, że właśnie ta oazowa pieśń wyprowadziła mnie z Ojczyzny przed dwudziestu trzema laty. Miałem ją w uszach, kiedy słyszałem wyrok konklawe. Z nią, z oazową pieśnią nie rozstawałem się przez wszystkie te lata. Była jakimś ukrytym tchnieniem Ojczyzny. Była też przewodniczką na różnych drogach Kościoła. I ona przyprowadzała mnie wielokrotnie tu, na te Błonia pod Kopiec Kościuszki...

Rok 2020 został ogłoszony rokiem św. Jana Pawła II. Mimo sytuacji związanej z ograniczeniami, w ZSP w Zimnowodzie odbyły się różne akcje upamiętniające 100. rocznicę urodzin naszego patrona. Uczennice klas V - VI zaśpiewały dla Papieża:

- Amelia Gorwa ,,Nie zastąpi Ciebie nikt”,      

- Izabela Hyżyk ,,Abba Ojcze”,

- Aleksandra Kaczmarek „Nie zastąpi Ciebie nikt”,

- Weronika Woźniak „Barka”, „Nie zastąpi Ciebie nikt”.

 Zapraszamy do wysłuchania utworów.

M. F.Załączniki: