Maria Konopnicka kojarzy nam się z tym wierszem... "Niezapominajki"

W dosłownym tłumaczeniu niezapominajka to: mysie uszko. W Polsce nazywana również niezabudką, to kwiat spotykany na łąkach. kojarzy nam się z dzieciństwem. Niezapominajki rosną niemal na wszystkich kontynentach.

Jadna z legend głosi, że Pan Bóg nadając imiona kwiatom pominął tego o drobnych niebieskich płatkach. Ten zapytał Stwórcę, dlaczego nie dał mu nazwy. Pan Bóg odparł - Od teraz będziesz niezapominajka.

Dla kogo niezapominajka?

Niezapominajka to kwiat, który zapominalskim ma pomóc zapamiętać istotne sprawy do wykonania. To również symbol zakochanych, gdy czeka ich tymczasowe rozstanie. Aby jedna połówka nie zdradziła drugiej podczas jej nieobecności, zakochani mają przy sobie niezapominajkę, dzięki której pamiętają o swojej wybrance lub swoim wybranku i pozostają wierni.

Serwis regiondom.pl [online]. Polska. 15.05.2020. Dostęp w Internecie:https http://regiodom.pl/portal/ogrod/rosliny/niezapominajka-co-o-niej-warto-pamietac

S.M.Galeria zdjęć: