Lubiany przez wszystkich? To możliwe!

Każdy z nas chce mieć dobre relacje z kolegami ze szkoły, a zarazem cieszyć się uznaniem nauczycieli.

WAŻNE W RELACJACH Z ZESPOŁEM


Nie stój z boku, szukaj kontaktów z kolegami.

Nie bądź ponurakiem. Osoby pesymistycznie nastawione, wiecznie narzekające są źle odbierane przez innych. Podobnie jak ludzie nietolerancyjni, uparci, twardo obstający przy swoim. Dlatego uśmiechaj się i pamiętaj, że inni też czasem mogą mieć rację.


Unikaj wścibstwa. Jeśli to nie jest konieczne, nie wnikaj w prywatne sprawy koleżanek i kolegów. A jeśli ktoś sam zdradzi ci jakiś sekret ze swojego życia osobistego, zachowaj tę informację dla siebie. Ludzie godni zaufania są powszechnie szanowani. Plotkarze nie cieszą się dobrą opinią.

Staraj się dopasować do grupy, w której pracujesz. Zespół jest przebojowy, wyluzowany? Nie siedź jak mysz pod miotłą, pokaż, że też masz temperament!

Nie dziel ludzi na ważniejszych i mniej ważnych. Bądź miły dla wszystkich bez wyjątku. Lepiej też nie zdradzaj się ze swoimi antypatiami, np. obgadując niezbyt lubianą koleżankę za jej plecami. Ktoś może się z nią podzielić twoimi uwagami i będziesz miał  wroga.

Nieporozumienia wyjaśniaj od ręki. Ktoś poczuł się urażony twoim zbyt obcesowym zachowaniem? Postaraj się załagodzić sytuację. Powiedz np.: „Wybacz, poniosło mnie”. Słuszna samokrytyka zawsze była i jest w cenie!

 

BY ZYSKAĆ PRZYCHYLNOŚĆ NAUCZYCIELA

Pracuj z zaangażowaniem. Wszystkie zadania staraj się wykonywać na czas i najlepiej jak potrafisz. A gdy zdarzy ci się popełnić jakiś błąd, od razu przyznaj się do pomyłki i szybko popraw pracę. Uczeń, który potrafi powiedzieć, że zbłądził, jest lepiej postrzegany od tego, który chce uchodzić za nieomylnego.

Nie migaj się od pracy. Gdy nauczyciel dokłada ci obowiązków, nie odbieraj tego jako szykany. Raczej potraktuj to jako wyróżnienie, okaż zapał i… podejmij wyzwanie!

Nie spóźniaj się na lekcje. Inaczej nauczyciel może pomyśleć, że go lekceważysz.

 

https://stylzycia.polki.pl/psychologia,lubiana-przez-wszystkich-to-mozliwe,10005215,artykul.htm