W związku z pojawiającymi się w niektórych krajach europejskich przypadkami zachorowań na koronawirusa  przesyłam zalecenia Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Głównego Inspektora Sanitarnego dotyczące postępowania (pliki w załącznikach).

Jednocześnie apeluję do rodziców, aby nie posyłać do przedszkola/szkoły dzieci przeziębionych i chorych. W przypadku nieprzewidzianego zamknięcia przedszkola lub szkoły rodzicowi/opiekunowi prawnemu należy się zasiłek opiekuńczy (art. 32 ust. 1 lit. a Ustawy z dnia 25 czerwca 1999 o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby lub macierzyństwa, Dz.U. 2017, poz. 1368).

Jeśli uczeń/rodzic nie miał kontaktu z osobą chorą nie ma powodu do obaw.

                                                                                                                                                                                  Barbara Krzekotowska

Dyrektor szkołyZałączniki: