W poniedziałek 13 stycznia 2020r. członkinie Ochotniczej Straży Pożarnej w Koźminie Wlkp. przeprowadziły dla klas I - III zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Wiele emocji wzbudził pokaz czynności resuscytacji wykonany na fantomie. Dzieci pod czujnym okiem Pań mogły samodzielnie wykazać się praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy. Ćwiczyły układanie poszkodowanego w pozycji bezpiecznej oraz resuscytację na fantomach, uczyły się jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej. Spotkanie miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie dzieci z podstawowymi czynnościami ratowniczymi w przypadku nieobecności osób dorosłych.

 

Bardzo dziękujemy Pani Agacie Staszewskiej, Pani Magdalenie Kurkowiak, Pani Katarzynie Gąsiorowskiej i Pani Marcelinie Frąckowiak za profesjonalne oraz interesujące spotkanie.

 

B.Z.-S., S.M., I.N.Galeria zdjęć: