23 lata musieliśmy czekać na kolejną Nagrodę Nobla dla polskiej literatki. W październiku Szwedzka Akademia poinformowała, że Olga Tokarczuk została laureatką literackiego Nobla za rok 2018. Pisarka dostała tę prestiżową nagrodę "za wyobraźnię narracyjną, która z encyklopedyczną pasją prezentuje przekraczanie granic jako formę życia".

Literatura jest najlepszą dziedziną dla Polaków, jeśli chodzi o Nagrodę Nobla. W żadnej innej nie mamy tylu laureatów tego znakomitego wyróżnienia.

Olga Tokarczuk to piąta osoba na liście Polaków uhonorowanych Nagrodą Nobla w dziedzinie literatury, i druga kobieta. Jest autorką m.in.: "Podróży ludzi Księgi", "Prawieku i innych czasów", "Gry na wielu bębenkach", "Prowadź swój pług przez kości umarłych", "Ksiąg Jakubowych" oraz "Biegunów". Polska pisarka od lat była wymieniana wśród faworytów literackiej Nagrody Nobla. 

10 grudnia, w dzień przyznania złotego medalu noblistce, uczniowie klasy 5b zaskoczyli całą społeczność szkolną. Okazało się, że przygotowali inscenizację tego wydarzenia. Cieszymy się, że tak wybitna osoba zawitała do naszej szkoły i na własne oczy mogliśmy zobaczyć ceremonię wręczenia Nagrody Nobla. J

M.F.Galeria zdjęć: