Konkurs "Szkoda Ciebie na takie patoklimaty"
- Organizatorzy
- Komenda Powiatowa Policji w Gostyniu
- Cel konkursu
Do głównych celów konkursu należy:
- popularyzacja wśród uczniów szkół podstawowych, ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych wiedzy o problematyce związanej z dopalaczami i narkotykami, ukierunkowanie na przeciwdziałanie używania tych substancji;
- kształtowanie świadomości na temat niebezpieczeństw i zagrożeń jakie niosą dopalacze i narkotyki;
- zaktywizowanie młodzieży do samodzielnego poszukiwania informacji i utrwalania wiedzy na temat dopalaczy i narkotyków;
d. pozyskanie ulotki informacyjno-profilaktycznej dotyczącej dopalaczy i narkotyków, która zostanie wykorzystana podczas spotkań z młodzieżą oraz osobami dorosłymi.
- Przedmiot konkursu
Przedmiotem Konkursu jest wykonanie pracy konkursowej – ulotki informacyjnej w kategorii konkursowej: informacyjnej i prewencyjnej ukierunkowanej na przeciwdziałanie używania dopalaczy i narkotyków. Ulotka powinna zawierać grafikę oraz tekst-informacje w powyższej tematyce.
Uczestnik zobowiązany jest do wykonania projektu ulotki jednostronnej lub dwustronnej w formacie A5. Praca może zostać stworzona przy wykorzystaniu grafiki komputerowej. Zwycięska praca zostanie przedrukowana w profesjonalnej firmie drukarskiej i będzie wykorzystywana podczas działań profilaktycznych związanych z tematyką dopalaczy i narkotyków. Praca może być wzbogacona elementami graficznymi – nie wolno wykorzystywać rysunków/grafik i innych form naruszających prawa autorskie. Pracę konkursową może wykonać jedna osoba bądź grupa osób.
- Kryteria oceny:
a) Zgodność z tematem konkursu.
b) Pomysłowość.
c) Oryginalność.
d) Zawarcie hasła konkursowego w ulotce “ Szkoda Ciebie na takie patoklimaty ”.
Adresaci konkursu
* uczniowie szkół podstawowych klas 7 – 8 z terenu powiatu gostyńskiego.
6. Przebieg konkursu
Terminy:
- 21 października 2019 roku – ogłoszenie konkursu;
- do 30 listopada 2019 roku - termin dostarczenia prac do Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu, Wydział Prewencji, Zespół Prewencji Kryminalnej Nieletnich i Patologii;
- do 10 grudnia 2019 roku wyłonienie laureatów;
- wydruk ulotek oraz ich kolportaż.
Do pracy konkursowej musi być dołączona wypełniona KARTA ZGŁOSZENIOWA i OŚWIADCZENIE (załącznik u dołu)
a) Nadesłane prace niezgodne z powyższymi warunkami regulaminu nie będą rozpatrywane.
b) Przystąpienie do konkursu jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na wykorzystanie pracy przez Komendę Powiatową Policji w Gostyniu.
c) Dla biorących udział w konkursie osób niepełnoletnich wymagana jest zgoda i podpis rodziców albo opiekunów, który należy złożyć na karcie zgłoszenia.
7. Komisja konkursowa
a) komisja konkursowa zostanie powołana przez Organizatora;
b) w skład Komisji wejdą przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu;
c) gremium powołanym do dokonania oceny spełniania przez uczestników konkursu wymagań określonych w Regulaminie oraz do dokonania oceny złożonych prac konkursowych;
Laureaci zostaną wyłonieni zgodnie z następującymi kryteriami:
a) zgodność pracy z tematyką określoną w regulaminie konkursu;
b) wyrazistość przekazu;
c) pomysłowość – kreatywność.
8. Prawa autorskie
a) Uczestnik konkursu przesyłając zgłoszenie do konkursu oświadcza, iż przysługują mu wyłączne i nieograniczone prawa autorskie do przesłanych prac konkursowych, które są przejawem jego własnej, indywidualnej twórczości o oryginalnym charakterze.
b) Złożenie pracy konkursowej oznacza wyrażenie zgody przez uczestnika konkursu na wielokrotne (nieograniczone ilościowo, czasowo i terytorialnie) oraz nieodpłatne korzystanie w całości, jak i w dowolnie wybranych fragmentach z jego pracy konkursowej przez Organizatora na wszystkich znanych polach eksploatacji.
c) Prace mogą być wykorzystywane do celów promocji oraz rozpowszechniane w sposób inny niż określony powyżej – poprzez publiczne wystawianie.
9. Pozostałe informacje
Prace konkursowe uznane będą za spełniające wymagania konkursu, gdy:
a) w kategorii informacyjnej - przedstawiały będą problematykę związaną ze zjawiskiem używania dopalaczy i narkotyków;
b) w kategorii prewencyjnej - będą ukazywać problem i zagrożenia w kontekście handlu, używania dopalaczy i narkotyków;
Prace konkursowe nie mogą zawierać słów uznanych powszechnie za obraźliwe.
Do konkursu można zgłaszać wyłącznie prace dotychczas niepublikowane i nie zgłoszone w ramach innych konkursów.
10. Postanowienia końcowe
a) Organizator zastrzega sobie prawo zmiany terminów, w szczególności zakończenia konkursu oraz pozostałych terminów.
b) Organizator nie ponosi odpowiedzialności za problemy związane z brakiem możliwości skontaktowania się z laureatami konkursu.
c) Organizator nie ponosi odpowiedzialności za zagubione, niekompletne, uszkodzone lub opóźnione zgłoszenia do konkursu.
W zakresie nieuregulowanym w Regulaminie stosuje się przepisy prawa polskiego.
Zwycięska praca zostanie przedrukowana w profesjonalnej firmie drukarskiej i będzie wykorzystywana podczas działań profilaktycznych związanych z tematyką dopalaczy i narkotyków.