1. Ucząc się języka ćwiczysz mózg, który jak każdy organ, by działać sprawnie i rozwijać się, potrzebuje bodźców do ćwiczeń.

Nawet godzina intensywnej nauki dziennie usprawnia nasz intelekt i stymuluje szare komórki i połączenia nerwowe do rozwoju i odbudowy. Procesy myślowe zachodzą dzięki temu szybciej i intensywniej. Już po miesiącu takiego treningu zobaczysz znaczącą różnicę!

2. Nauka języka to obecnie najbardziej skuteczny sposób na usprawnienie pamięci krótko i długotrwałej – jest to ćwiczenie na pamięć samo w sobie.

3. Poznając nowe, obce słownictwo rozwijasz swoją wyobraźnię, kreatywność i abstrakcyjne myślenie.

Pamiętajmy, że wciąż wiele słów w językach obcych nie ma swoich odpowiedników w języku polskim. W ten sposób zmieni się również twoja percepcja krajów i kultur operujących językiem, którego się uczysz. Umożliwi Ci to ich lepsze zrozumienie.

4. Podczas nauki języka wydzielane są endorfiny – hormony szczęścia!

5. Poznając język obcy kształcisz w sobie umiejętność podejmowania dobrych decyzji.

Badania naukowców Uniwersytety w Chicago wykazały, że osobom dwujęzycznym łatwiej przychodzi podejmowanie dobrych decyzji. Są też bardziej pewne swoich decyzji po przemyśleniu ich w drugim języku.

6. Dobra wiadomość dla osób dbających o swoją sylwetkę – podczas nauki języka spalane są zbędne kalorie, które mózg wykorzystuje do swojej wytężonej pracy!

7. Ucząc się języka polepszasz zdolność koncentracji.

Regularna nauka słówek i gramatyki sprawi, że dużo łatwiej będzie Ci się skupić na tym, co robisz, i trudniej będzie Cię rozproszyć. Pamiętajmy, że ma to olbrzymi wpływ na jakość uczenia się, ale także wszystkich innych czynności, które codziennie wykonujesz.

Podsumowując, nauka języków to same korzyści – nie tylko te oczywiste, i powszechnie znane. Jak widać, kryje się ich za tym dużo więcej! Jeśli jeszcze nie zacząłeś, zacznij uczyć się języków obcych już teraz!

źródło:https://eu.com.pl/warto-uczyc-sie-jezykow-obcych-7-korzysci-o-ktorych-miales-pojecia/