Karol Wojtyła, Jan Paweł II, Wujek – nazywano go różnie. Był autorytetem, wzorem świętości, ale też skromnym człowiekiem.

W jaki sposób udało mu się nawiązać silną więź z ludźmi, których czasem nigdy nie widział na oczy? Tego nie wiemy. Jego słowa docierały na wszystkie kontynenty, dlatego warto wyróżnić myśli, za które każdy z nas kochał Papieża Polaka.

W tygodniu poprzedzającym 100. rocznicę urodzin Jana Pawła II uczniowie poszukiwali w Internecie słów, myśli Jana Pawła II, które są dla nich ważne. Następnie ładnym pismem przepisali na kartkę te słowa i je ozdobili, a efekt swojej pracy uwiecznili na zdjęciach. Fotografie przysłali: Krystian Marecki, Piotr Pawlak, Jakub Woźniak, Wojciech Wyzuj, Maja Pankiewicz, Oliwia Sobańska i Weronika Woźniak.

Uczennica klasy VIII (Aleksandra Dolata) upiekła wadowickie kremówki – ulubione ciastka Papieża. Żałujemy, że nie mogliśmy ich spróbować, bo na zdjęciach wyglądają pysznie.

W ten sposób grupa świetlicowa dołożyła swoją cegiełkę do obchodów 100. rocznicy urodzin naszego Patrona.

M. F.Galeria zdjęć: