EDUKACJA Z WOJSKIEM
Program edukacyjno-obronny MEN i MONZSP w Zimnowodzie reprezentował gminę Borek Wlkp. w programie MEN i MON.
9 grudnia 2025 r. klasa 4 wzięła udział w programie edukacyjno - obronnym „Edukacja z wojskiem” zorganizowanym przez Ministerstwo Obrony Narodowej i Ministerstwo Edukacji Narodowej.
Celem projektu jest podnoszenie świadomości dzieci i młodzieży w obszarze bezpieczeństwa i obronności oraz kształtowanie podstawowych nawyków i umiejętności z zakresu obrony i ochrony ludności, a także zachowania w sytuacjach kryzysowych. Podczas zajęć uczniowie rozmawiali o pojęciu bezpieczeństwa, poznali sygnały alarmowania i powiadamiania oraz podstawowe zasady ratowania życia i mienia, w tym zasady ewakuacji.
Dzieci brały aktywny udział w zajęciach, uzyskiwały odpowiedzi na nurtujące je pytania dotyczące, m.in. codziennej pracy żołnierzy oraz postępowania w niebezpiecznych sytuacjach.
M.F.