Szkoła w Zimnowodzie
nasza szkołaoddział przedszkolnySP I-IIISP IV-VIGimnazjum
www by Halpress
Kliknij poniżej
i zobacz również:



w naszej szkole
Dzień Babci i Dziadka
Dzień Babci i Dziadka




w oddziale przedszkolnym
Walentynki - Dzień przyjaźni
Walentynki - Dzień przyjaźni




w SP I-III
Program
Program "Owoce w szkole"




w SP IV-VI


w gimnazjum



Wykaz lektur



Wykaz lektur do klasy czwartej:

- Jan Brzechwa Akademia Pana Kleksa;
- Carlo Collodi Pinokio;
- Roald Dahl Charlie i fabryka czekolady;
- Clive Staples Lewis Lew Czarownica i stara szafa;
- Astrid Lindgren Bracia Lwie Serce;
- Joanna Olech Dynastia Miziołków;
- René Goscinny, Jean-Jacques Sempé Mikołajek (wybór opowiadań z dowolnego tomu);
- wybór baśni;



Wykaz lektur do klasy piątej:

- Mity- wybór;
- Bajki- wybór;
- Biblia- wybór;
- Mark Twain Przygody Tomka Sawyera;
- Lucy Maud Montgomery Ania z Zielonego Wzgórza;
- Henryk Sienkiewicz W pustyni i w puszczy;
- Ferenc Molnár Chłopcy z Placu Broni;
- Dorota Terakowska Władca Lewawu;
- Adam Bahdaj Wakacje z duchami;
- Joanne Kathleen Rowling Harry Potter i Kamień Filozoficzny;



Wykaz lektur do klasy szóstej:

- Charles Dickens Opowieść wigilijna;
- Irena Jurgielewiczowa Ten obcy;
- Érica-Emmanuela Schmitta Oskar i pani Róża;
- Małgorzata Musierowicz Kwiat kalafiora;
- John Ronald Reuel Tolkien Hobbit, czyli tam i z powrotem
- Frances Hodgson Burnett Tajemniczy ogród;



Wykaz lektur do klasy pierwszej gimnazjum:

- Biblia;
- Mitologia;
- Homer Iliada;
- Homer Odyseja;
- Pieśń o Rolandzie;
- William Szekspir Romeo i Julia;
- Molier Skąpiec;
- Małgorzata Musierowicz wybrany utwór
- John Ronald Reuel Tolkien Władca Pierścieni Dwie Wieże;



Wykaz lektur do klasy drugiej gimnazjum:

- Ignacy Krasicki wybrane bajki;
- Adam Mickiewicz Dziady cz. II
- Juliusz Słowacki Balladyna
- Aleksander Fredro Zemsta
- Bolesław Prus Kamizelka
- Henryk Sienkiewicz Krzyżacy
- Antoni Czechow Śmierć urzędnika
- Wybrane utwory literatury młodzieżowej:
Ewa Nowak



Wykaz lektur do klasy trzeciej gimnazjum:

- Antoine de Saint – Exupery Mały książę;
- Ernest Hemingway Stary człowiek i morze
- Miron Białoszewski Pamiętniki z powstania warszawskiego
- Aleksander Kamieński Kamienie na szaniec
- Arkady Fiedler Dywizjon 303
- Ida Fink Skrawek czasu
- Sławomir Mrożek Wesele w Atomicach
- Andrzej Sapkowski Miecz przeznaczenia
- Agata Christie Strzały w Stonygates
- Wybrane utwory literatury młodzieżowej:
Krystyna Siesicka, Marta Fox




Szkoła w Zimnowodzie